Banner

Plakát

SEZNAM OSTATNÍCH FILMU

VSTUP PRO REGISTROVANÉ

Zkrocená hora

Orig. název:Brokeback Mountain
Režie:Ang Lee
Hrají:Jake Gyllenhaal (Jack Twist), Heath Ledger (Ennis Del Mar), Michelle Williams (Alma Beers Del Mar), Anne Hathaway (Laureen Twist), Randy Quaid (Joe Aguirre), Linda Cardellini (Cassie Cartwright)
Hudba:Gustavo Santaolalla
Kamera:Rodrigo Prieto
Scénář:Larry McMurtry, Diana Ossana
Rok výroby:2005
Země původu:USA
Premiéra:02. 03. 2006
Stopáž:134 min
Žánr:Drama
Odkaz:http://www.brokebackmountainmovie.com

SYNOPSE

Největší silou přírody je láska.

Příběh lásky a přátelství od oscarového režiséra Anga Leeho.
Film vypráví milostný příběh dvou mladých mužů – rančera a kovboje – kteří se poznali v létě roku 1963 a stali se přáteli na celý život. Prožili mnoho radostí i tragédií, díky kterým poznali slabost a sílu lásky.

Ennis Del Mar (Heath Ledger) a Jack Twist (Jake Gyllenhaal) se seznámí ve Wyomin-gu, kde pracují jako kovbojové na hoře Brokeback. Brzy se stávají nejlepšími přátely. Na konci léta jejich práce končí a každý jde svou cestou.
Ennis zůstává ve Wyomingu, kde se ožení s Almou Beers (Michelle Williams), která mu porodí dvě dcery. Rodina se protlouká životem s velkými těžkostmi. Jack odjíždí do Texasu, kde se zamiluje do královny rodea Laureen Newsome (Anne Hathaway). Vezmou se a brzy se jim narodí syn. Uběhnou čtyři roky, když Ennis dostane od Jacka zprávu, že se chystá navštívit Wyoming. Po Jackově příjezdu oba zjišťují, že uplynulá doba na síle jejich citu nic nezměnila.
V následujících letech se oba snaží ze všech sil toto pouto udržet. Zjišťují, že nejdůležitější v jejich životech je síla přátelství, lásky a důvěry.

Do hlavních rolí dramatu plného emocí obsadil světově proslulý režisér Ang Lee (Ledová bouře/The Ice Storm, Tygr a drak/Wo Hu Cang Long) Jakea Gyllenhaala (Donnie Darko, Půlnoční míle/Moonlight Mile, Den poté/The Day After Tomorrow) a Heatha Ledgera (Příběh Rytíře/A Knight’s Tale, Ples příšer/Monster’s Ball, Legendy z Dogtownu/Lords of Dogtown). Film již získal na MFF v Benátkách hlavní cenu Zlatého lva a je nominován v sedmi kategoriích na Zlatý glóbus.

Partneři

Reklama  Reklama  Reklama
Cinema City Reklama  Premiere Cinemas GACznacka2
logo Media