Banner

NOVINKY

Komedie "Zoufalé ženy dělají zoufalé věci" z dílny Pawlowská-Renč je dotočena

22.08.2017 / Úterý

Dnes padla poslední klapka nové komedie Zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Scénář vychází ze dvou knih Haliny Pawlowské. Hrdinka Olga z knížky Zoufalé ženy dělají zoufalé věci vypraví svůj nový příběh v knížce Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci, která ...více

Svěrákovic Strniště je nejnavštěvovanějším filmem víkendu

21.08.2017 / Pondělí

Na šestý film tandemu Svěrák & Svěrák s názvem Po strništi bos byly už v předpremiérových uvedeních ve vybraných kinech vyprodané sály. Od oficiálního čtvrtečního uvedení do kin nasadilo snímek do programu na první víkend dokonce 206 kin! ...více

TOP 10 ČESKÁ REPUBLIKA

Víkend od: 2. 11. 2017
Filmy od různých distributorů v ČR.
 

  • 1. Thor: Ragnarok
  • 2. Milada
  • 3. Příšerákovi
  • 4. Všechno nejhorší
  • 5. Bajkeři
  • 6. Jigsaw
  • 7. Sněhulák
  • 8. Earth: Den na zázračné planetě
  • 9. My Little Pony Film
  • 10. Blade Runner 2049

ŠKOLNÍ A FIREMNÍ PROJEKCE

VSTUP PRO REGISTROVANÉ

Novinka

Svěrákovic Strniště je nejnavštěvovanějším filmem víkendu

21.08.2017 / Pondělí

Na šestý film tandemu Svěrák & Svěrák s názvem Po strništi bos byly už v předpremiérových uvedeních ve vybraných kinech vyprodané sály. Od oficiálního čtvrtečního uvedení do kin nasadilo snímek do programu na první víkend dokonce 206 kin!

Očekávání se naplnila a Po strništi bos Jana a Zdeňka Svěrákových ke včerejšímu dni včetně předpremiér vidělo 134.044 diváků. Od premiérového uvedení, tedy čtvrtka do včerejšího dne včetně to bylo 120.996 diváků.(Návštěvnost je uvedena včetně jednosálových kin dle distributora filmu Bioscop, které UFD nezapočítává.)

"Máme radost. Film je v kinech teprve pár dní a někteří diváci ho už stihli vidět třeba i dvakrát. A hlásí nám, že si ho užili podruhé ještě víc, než napoprvé. To by přece potěšilo každého tvůrce!" řekl Jan Svěrák v reakci na výsledky návštěvnosti.

Po strništi bos je lyrický film o dětství a hrdinství v každém z nás a uzavírá tematickou tetralogii tvorby otce a syna Svěrákových - tetralogii o jedné generaci. "Když ty čtyři filmy (Obecná škola, Kolja, Vratné lahve a Po strništi bos) dáte za sebe, tak můžete na pozadí osudů jednoho hrdiny pozorovat velkou část naší historie ve dvacátém století," vysvětlil režisér Jan Svěrák, který do hlavních rolí rodičů dětského hrdiny Edy obsadil Terezu Voříškovou a Ondřeje Vetchého. Diváci také uvidí v dalších rolích například Jana Třísku, Oldřicha Kaisera, Petru Špalkovou, Hynka Čermáka či samotného Zdeňka Svěráka. Malého Edu hraje dětský herec Alois Grec.

Více novinek

Partneři

Reklama  Reklama  Reklama
Cinema City Reklama  Premiere Cinemas GACznacka2
logo Media