MOTÝL

Zobrazit více
MOTÝL

Informace

Uzavřený vdovec Julien Larieux (Michel Serrault) má v důchodu jedinou vášeň:
svou sbírku motýlů. Jeho život se začne měnit v okamžiku, kdy se do sousedství přistěhuje osamělá zaměstnaná matka s osmiletou dcerou Elsou (Claire Bouanich). Když se Julien vydává do nádherné krajiny pohoří Vercors, aby svou sbírku obohatil o unikátního motýla druhu Isabella, žijícího pouze zde a navíc pouhých několik dní, stává se nedobrovolným průvodcem zvědavé holčičky, která se k němu nečekaně a proti jeho vůli připojí.
Mezi zprvu bručounským staříkem a bezprostřední dívenkou se v průběhu jejich putování pozvolna rodí křehké citové pouto. Elsina matka se však domnívá, že dcerka byla unesena:
všichni sběratelé motýlů jsou přece potenciální zločinci...
Tragikomedie scenáristy a režiséra Philippea Muyla působí na své diváky kouzlem prostoty a jemnosti. Opírá se o vnitřní souznění zkušeného hereckého veterána, pětasedmdesátiletého Michela Serraulta (mj. Svědek/Garde á vue (1981), Nelly a pan Arnaud/Nelly et Monsiuer Arnaud (1995), Belphegor:
Fantom Louvru/Belphégor: Le phantome de Louvre (2001) a malé Claire Bouanich.
Film Motýl bude uveden na Festivalu francouzského filmu za osobní účasti režiséra Philippe Muyla a představitelky Elsy Claire Bouanich.Originální název:
Le Papillon
Žánr:
Komedie
Země původu:
Francie
Rok výroby:
2002
Réžie:
Philippe Muy
Scenář:
Philippe Muyl
Kamera:
Nicolas Herdt
Hudba:
Nicolas Erréra
Hrají:
Michel Serrault (Julien Larieux), Claire Bouanich (Elsa), Nade Dieu (Elsina matka), Francoise Michaud (servírka v kavárně), Héléne Hily (Marguerite), Pierre Poirot (policista)
Datum premiéry:
03.06.2004

Galerie

MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL
MOTÝL